BP delnicky dum foto ARCHIV dbpBrno, 18. září 2023 - Divadlo Bolka Polívky získalo dočasný azyl v Dělnickém domě v Brně-Židenicích, kde také 1. září zahájilo svoji v pořadí 30. sezónu. A na Jamborově bude divadlo hrát do 30. listopadu téměř každý den.

 

luzanky galerijni tramvajBrno, 8. srpna 2023 - Brňané to v novém školním roce s Lužánkami rozjedou nejen v kroužcích, ale také ve dvou tramvajích. Takzvané galerijní tramvaje zdobí výstavy fotografií. Jedna prezentuje aktivity Střediska volného času Lužánky. Druhá představuje fotografie z projektu Schovala jsem se za list. Lužáneckou jízdu si zájemci užijí na několika linkách až do konce září.

 
Aktuální soutěže

komix zena bublinaBrno, 8. září 2023 – Devátý ročník mezinárodního komiksového festivalu KOMA proběhne ve dnech 12.–15. října 2023 v Káznici v Brně. Milovníkům komiksu a ilustrace představíme to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

 

cafe kapral tereza oprchalova-0576 0Brno, 8. září 2023 - Literární salon Rezidence Café Kaprál, jenž byl otevřen v září roku 2022, pokračuje se svým programem i během podzimu 2023. Těšit se můžete na večer věnovaný Zeno Kaprálovi, který proběhne 18. 10., kdy do Rezidence přijedou na svého přítele zavzpomínat Karel Fuksa a Arnošt Goldflam, i na večer věnovaný odkazu Milana Kundery.

 
Kalendář akcí - nejbližší akce
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
  4  5  6  7  8  910
1112151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce

Žádné události

divadlo osvetleniBrno, 5. září 2023 - Projektová dokumentace na stavební úpravy v Sále Břetislava Bakaly je hotová, specifikovány jsou také požadavky na jevištní technologie, takže může začít hledání zhotovitele. Výzvu k podání nabídek schválila Rada města Brna.Jedná se o další nezbytný krok pro přesun Divadla Bolka Polívky z budovy na Jakubském náměstí, kterou není možné kvůli významnému statickému narušení využívat, na Žerotínovo náměstí.

 

basa kontrabasBrno, 5. září 2023 - Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění (HF JAMU) každoročně pořádá prestižní Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka v Brně. Letošní 29. ročník této interpretační soutěže v oborech kontrabas a violoncello se koná ve dnech 8.–17. září. Finálová kola soutěže se konají v pátek 15. září v oboru violoncello a v neděli 17. září v oboru kontrabas v Besedním domě v Brně, kde soutěžící vystoupí za doprovodu orchestru Czech Virtuosi pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského a orchestru Ensemble Opera Diversa s dirigentkou Gabrielou Tardonovou.

 

kulicky na jakubaku zdroj dbpBrno, 30. srpna 2023 – Sedmý ročník turnaje ve stolních kuličkách a happening Jakubák Open 2023 aneb Neboj se a cvrnkni si! ve čtvrtek 31. srpna od 16 hodin symbolicky zahájí jubilejní 30. sezonu Divadla Bolka Polívky. Součástí „kuličkového“ odpoledne na Jakubském náměstí v centru Brna bude i příjemná hudba a občerstvení. Akci moderuje Michal Dalecký.

 

kreativita zarovka bublina duhovaBrno, 30. srpna 2023 - Dotacím určeným pro kulturně-kreativní odvětví se radní města Brna zabývali na svém posledním jednání. Programová výzva Pro Kreativní Brno se otevřela již po čtvrté a celkem šest projektů, které splnily podmínky přidělení dotace, by mělo být finančně podpořeno. Tyto radní doporučili schválit zastupitelům na zářijovém zasedání.

 

kreativita robotBrno, 28. srpna 2023 - Přestavba kulturního centra CO.LABS, nominace starobrněnského opatství do Seznamu světového dědictví UNESCO, filmový dokument o hudebním skladateli Místenka k oknu aneb Citovky a řachandy Jiřího Bulise, brněnské vystoupení Symfonického orchestru Středoněmeckého rozhlasu z Lipska, Centrum umění nových médií – Vašulka Kitchen Brno, Nadační fond Josefů K. To jsou projekty, o nichž jednali brněnští radní a které by mělo město Brno podpořit – dotací, darem či poskytnutím prostor.

 

divadelni maskaBrno, 28. srpna 2023 - Vedení města Brna prostřednictvím primátorky Markéty Vaňkové, která osobně jednala s rektorem Martinem Barešem, navrhlo, aby objekt ve vlastnictví města Brna, v němž sídlí kino Scala a Divadlo Bolka Polívky, odkoupila za jednu korunu Masarykova univerzita.

 
Muzea, galerie, divadla
Začátek Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další Konec

Strana 1 z 213