business

podpis vutBrno, 20. července 2024 - Vysoké učení technické v Brně má první start-up tvořený výhradně studenty bakalářského a magisterského studia. K podpisu smlouvy nedávno zasedli rektor VUT Ladislav Janíček a zástupci společnosti TechMountain, kteří tím získali právo užívat označení „Start-up VUT“. Společnost, kterou před rokem založili studenti mechatroniky a podnikání na VUT, cílí na inženýrská řešení specifických technických problémů pro firemní zadavatele.

 

penize investiceBrno, 17. července 2024 – Poptávka po pronájmech stoupá, a s ní i příležitosti pro investory. Chcete se dozvědět, jak vydělat na rostoucím trhu s pronájmy? Zjistěte, jak investovat do nemovitostí, ať už prostřednictvím realitních fondů, crowdfundingu nebo přímým pronájmem. Prozkoumejte výhody a nevýhody každé možnosti, klíčové faktory pro úspěšnou investici a právní aspekty, které je třeba zvážit.

 
Aktuální soutěže

dotace czkBrno, 12. července 2024 - Žádosti o dotace z rozpočtu města Brna se výrazně zjednoduší. Radní schválili vznik jednotné elektronické služby, která žadatele celým procesem provede. Cena systému včetně servisu na čtyři roky činí bezmála dva miliony korun bez DPH, přičemž vše se má spustit začátkem roku 2025.

 

muni spin-off enantisBrno, 8. července 2024 - Spin-off společnost Masarykovy univerzity Enantis získala prestižní cenu BRKTHRU VOICES od New Incubation Ventures, inovační divize Estée Lauder Companies. Toto významné ocenění je udělováno průlomovým společnostem, které mají potenciál výrazně ovlivnit své příslušné odvětví. I díky tomuto úspěchu Enantis zahajuje spolupráci se SunFine Global, přední korejskou společností v oblasti kosmetiky a chemických ingrediencí. Toto partnerství připravuje cestu k prezentaci průlomového proteinu FGF2-STAB® širšímu publiku v Koreji.

 
Kalendář akcí - nejbližší akce
<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce

Žádné události

eura bankovkyBrno, 2. července 2024 – Brněnská technologická společnost Mycroft Mind, člen Skupiny TTC, uspěla v projektu významného evropského zájmu v mikroelektronice a komunikačních technologií – IPCEI ME/CT. Na rozvoj své technologie vnořené energetické inteligence získala v rámci Národního plánu obnovy Ministerstva obchodu a průmyslu z fondů EU finanční podporu ve výši 10 milionů eur. Mycroft Mind tak významně přispěje k udržitelnější a efektivnější energetické budoucnosti a také k posílení pozice ČR i Evropy v odvětví mikroelektroniky.

 

mikrocertifikaty zdroj muniBrno, 26. června 2024 - Po dvou letech intenzivních příprav zavádí Masarykova univerzita jako jedna z prvních univerzit v Evropě takzvané mikrocertifikáty, které přináší velkou změnu do celoživotního vzdělávání. Do konce semestru jich univerzita vydá téměř dvě stovky.

 

programator codeBrno, 24. června 2024 – Byznysu v informačních technologiích se v Česku nebývale daří. Firmy ročně vydělají desítky miliard. S nástupem umělé inteligence mají firmy i živnostníci žně – poptávka po jejich službách je enormní. Podle nejnovějších statistických dat Svazu průmyslu a dopravy ČR z roku 2022 působí v České republice více než 30 500 firem podnikajících v oblasti informačních technologií a telekomunikací, živnostníků je 50 tisíc. A každoročně přibývají další.

 

programatori kodBrno, 14. června 2024 (PROTEXT) - Společnost Kyndryl (NYSE: KD), největší poskytovatel služeb IT infrastruktury na světě, dnes oznámil otevření své nové kanceláře Kyndryl Collaborative Czechia v brněnském kancelářském komplexu Vlněna. Areál kombinuje bohatou historickou architekturu staré textilní továrny s moderním designem. Kanceláře Kyndryl Collaborative Czechia pokrývají přibližně 5000 metrů čtverečních a jsou navrženy tak, aby využily místní technologické talenty k podpoře inovací a pomohly zákazníkům modernizovat jejich IT infrastrukturu.

 

investice grafBrno, 12. června 2024 – Způsob, jak zhodnotit peníze, porazit inflaci a našetřit si na důchod nebo třeba na lepší bydlení. To všechno platí o investicích. Jenže způsobů, jak investovat, je celá řada. Liší se možným ziskem i mírou rizika. Podívejte se, jaké možnosti nabízejí investice v roce 2024.

 

ridic autobusuBrno, 11. června 2024 - Včerejší kolektivní vyjednávání mezi vedením Dopravního podniku města Brna (DPMB) a odborovými organizacemi skončilo dohodou o navýšení mezd. Dopravce všem zaměstnancům od 1. června přidá další 2 procenta. Vyhlásil také motivační odměnu, která má snížit nehodovost.

 
Muzea, galerie, divadla
Začátek Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další Konec

Strana 1 z 185