životní styl

zdravi jogaBrno, 30. června 2024 - Dotační programy na podporu rodinné politiky, na zdravotnické služby a prevenci násilí v rodině budou pokračovat i příští rok. Rozhodla o tom Rada města Brna. Žádosti bude možné podávat během října 2024.

 

domeczechplus-1Brno, 23. dubna 2024 – Český tiny house DOMECZECH si v posledních letech oblíbili moderně smýšlející chataři nebo majitelé rekreačních areálů. Oběma skupinám vyhovuje jeho jednoduchá instalace, nenáročná údržba a elegantní design spojený se špičkovými materiály. Do rodiny tiny housů nyní přibyl „větší bratr“ DOMECZECHPLUS, který nabídne větší prostor a více světla díky přidanému prosklení. Poprvé ho uvidí návštěvníci Festivalu architektury v Brně.

 
Aktuální soutěže

doktor zdravi vedecBrno, 13. února 2024 - Endokrinní disruptory (ED) jsou chemické látky, které jsou obsaženy v produktech denní potřeby a mohou narušovat a poškozovat lidský hormonální systém. Proto centrum RECETOX Masarykovy univerzity vstoupilo do evropského výzkumného projektu ENDOMIX, koordinovaného Helmholtzovým centrem pro výzkum životního prostředí (UFZ) v Německu. Projekt byl oficiálně zahájen 1. ledna a jeho hlavním cílem je poskytnout komplexní informace o tom, jak expozice těmto látkám ovlivňují lidské zdraví a zároveň přinést doporučení, jak se těmto chemikáliím v co nejvyšší míře vyvarovat a minimalizovat tak zdravotní rizika.

 

deprese zenaBrno, 25. ledna 2024 - Česko sužuje epidemie duševních potíží. Nedostatečná je personální kapacita psychiatrů, psychologů, psychiatrických sester, přetížený je ambulantní i lůžkový sektor, spousta lidí se k péči ještě ani nedostala. Podobně je na tom i zdraví LGBTQ+ populace. Potvrzuje to unikátní výzkum zdraví osob s menšinovou sexuální orientací či genderovou identitou, kterému se věnují vědci z týmu Institutu pro psychologický výzkum (INPSY) Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.

 
Kalendář akcí - nejbližší akce
<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce

Žádné události

dite skola vysvedceniBrno, 23. ledna 2024 - Základní školy mohou využít nové školní vysvědčení, které tři roky vyvíjel tým odborníků z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Inovované vysvědčení je založeno na kombinovaném hodnocení, kde vyučující hodnotí podle kritérií a doplňují je slovním hodnocením. Vyučující mohou uvést i známku, která ale již není stěžejním motivem. Do procesu hodnocení také nové vysvědčení zapojuje samotné žáky a zcela nově přistupuje i k hodnocení chování.

 

ivf oplodneniBrno, 8. ledna 2024 – Brněnská reprodukční klinika REPROMEDA jako první ve střední Evropě zapojuje do procesu IVF umělou inteligenci jménem CHLOE. Unikátní software lékařům nově pomáhá s výběrem nejperspektivnějšího embrya pro zavedení do dělohy matky. Vedle něj pak klinika pracuje také se speciálním algoritmem MAGENTA-AI, který se zaměřuje na výsledky podrobného genetického testování. Revoluční přístup slibuje posunutí hranic léčby a zvýšení úspěchu celého procesu.

 

rodic dite samoBrno, 15. prosince 2023 - Katedra sociální politiky a sociální práce FSS MU pořádá 15. prosince konferenci s názvem Rodičovství za mřížemi: Sociální práce s dětmi odsouzených rodičů. Konference přinese hlavní výsledky a poznatky z tříletého výzkumu, který se zabývá situací dětí, jejichž otec či matka byli odsouzeni za trestnou činnost.

 

internet seznamka zenaBrno, 24. listopadu 2023 - Prostřednictvím internetu se mladí lidé běžně baví s rodinou či kamarády, často na něm ale poznávají i nové lidi, které neznají ze svého okolí. Výzkumníci z týmu IRTIS (Fakulta sociálních studií MU) se ve své studii zaměřili na to, jak vypadají osobní setkání dospívajících s lidmi, které poznali na internetu. Výsledky ukazují, že se jedná o poměrně rozšířený jev – podobné setkání někdy zažilo 31,7 % z 2 500 oslovených dospívajících ve věku 11–16 let.

 

charitativni bazar vankovkaBrno, 24. listopadu 2023 – Od 24. do 26. listopadu se v Galerii Vaňkovka uskuteční již osmý ročník charitativního bazaru BE CHARITY. Na něm si mohou návštěvníci pořídit řadu módních kusů věhlasných světových značek. Veškerý výtěžek z akce poputuje na financování nákladů neurorehabilitace tříletého Deniska, který se narodil s vážnou genetickou poruchou mentálního a motorického vývoje.

 

domaci nasiliBrno, 22. listopadu 2023 - V Brně budou 22. listopadu představitelé a představitelky neziskových organizací, policie a dalších institucí projednávat změny vedoucí k prevenci a zastavení násilí mezi generacemi. Konference Čas na změnu představí návrh práce s osobami, které se dopouštějí násilí, a její ukotvení do systému ochrany před násilím v blízkých vztazích. Stěžejním tématem bude také specializace u policie na problematiku násilí v blízkých vztazích. Ta by měla přinést více preventivních zásahů a minimalizaci pochybení při řešení jednotlivých případů.

 
Muzea, galerie, divadla
Začátek Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další Konec

Strana 1 z 36