životní styl

vytopeni domu bytu skodaBrno, 12. srpna 2023 - Vytopení se podle dat pojišťoven řadí k nejčastějším pojistným událostem. Obzvláště vážné následky má v období prázdnin, kdy lidé nechávají své domy delší čas bez dozoru. Velké nepříjemnosti dokáže unikající voda napáchat v případě dřevostaveb, u nichž hrozí riziko poškození samotné konstrukce nemovitosti.

 

holcicka skolni batohBrno, 11. srpna 2023 - Děti na prvním stupni nosí v aktovkách 20 až 25 procent své váhy. To je stejné, jako by dospělý člověk o hmotnosti 70 kilogramů několikrát denně přenášel zhruba 15kilové břemeno. Ergonomické aktovky mohou tuto zátěž alespoň trochu „ulehčit“. Podle čeho vybrat tu správnou?

 
Aktuální soutěže

lgbt vlajkaBrno, 4. sprna 2023 - Vědecký výzkum duševního a fyzického zdraví leseb, gayů, bisexuálních, trans, queer a dalších (LGBTQ+) osob je v Česku a na Slovensku stále spíše ojedinělý. Tým akademiků z FSS MU proto zahajuje výzkumný projekt Queer zdraví, který hodlá doplnit chybějící informace o zdraví této populace.

 

yoga cviceni fitBrno, 7. července 2023 – Jógu, zumbu, bachatu a mnoho dalších aktivit si budou moci zájemci od 10. července zdarma vyzkoušet v rámci akce Stay Fit na střeše Galerie Vaňkovky Brno. Lekce, které zaštítí zkušení instruktoři, budou probíhat až do konce prázdnin.

 
Kalendář akcí - nejbližší akce
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce

Žádné události

lide spolecnost davBrno, 5. června 2023 - Národní institut pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik, zkráceně SYRI, jehož koordinátorem je Masarykova univerzita, slaví první narozeniny. Propojuje 150 špičkových vědců z různých institucí, kteří analyzují dopady krizových situací, jako jsou válka na Ukrajině, energetická krize, vzdělávací politika, inflace či klimatická změna, a na základě výzkumné činnosti formulují doporučení, jak tyto problémy řešit.

 

vyzkum starnuti foto zdroj mmbBrno, 23. února 2023 - Před dvěma lety Manchesterská univerzita zahájila výzkum zaměřený na stárnutí populace. Účastní se ho celkem sedm měst po celém světě, která se vyznačují odlišnými charakteristikami. Společně s Brnem jsou do výzkumu zahrnuta města Akita v Japonsku, španělské Bilbao, Brusel v Belgii, Manchester ve Velké Británii, Oslo a kanadský Quebec. V minulých dnech Brno navštívila jedna z tváří výzkumu – Dr. Patty Doran.

 

prace kancelar pocitacBrno, 14. února 2023 - Mnoho lidí svůj pracovní den doslova „prosedí“. Sedavé zaměstnání ale sebou přináší mnoho zdravotních rizik. Od bolestí pohybového aparátu až po problémy s vysokým krevním tlakem, obezitou či cévním onemocněním Je proto důležité se umět i při sedavém zaměstnání správně „hýbat“.

 

spermie oplodneni Brno, 31. ledna 2023 - Přeshraniční spolupráce celkem čtyř stran – tří univerzit a jednoho start-upu – přinesla závěrem roku 2022 Masarykově univerzitě výrazný úspěch na poli transferu technologií. Smlouva v hodnotě 441 tisíc eur umožní dostat do praxe novou technologii, která podstatně zvyšuje úspěšnost umělého oplodnění.

 

deti hraci hristeBrno, 29. ledna 2023 - Na svém posledním zasedání se brněnští radní zabývali podporou volnočasových i školních aktivit pro děti. Jedná se o poskytnutí dotací gymnáziím a středním školám v programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu 2023, dále dotací pro volnočasové spolky či příspěvků na spolupráci s partnerskými školami.

 

rodinna pece ruce seniorBrno, 12. ledna 2023 - Výše adresných dotací pro organizace, které působí v oblasti zdravotnictví, rodinné politiky, neformální péče a prevence domácího násilí, jsou již od prosince schváleny v městském rozpočtu. Nyní radní projednali smluvní podmínky, zbývá už jen jejich schválení ze strany Zastupitelstva města Brna. Následně může být vyplaceno více než 16 milionů korun.

 
Muzea, galerie, divadla
Začátek Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další Konec

Strana 1 z 35