Historie

televizeBrno, 20. června 2024 - Díky dlouhodobé spolupráci města Brna a Czech-American TV už vznikla řada reportáží. Nyní vybrala televizní stanice některé z nich a vytvořila pořad, díky němuž miliony diváků ve Spojených státech amerických objevují zajímavá brněnská místa včetně zdejšího podzemí.

 

historicka tramvaj interierBrno, 13. dubna 2024 - Lidé v Brně jezdí městskou hromadnou dopravou již 155 let. Dopravní podnik města Brna (DPMB) oslaví jubileum společně s cestujícími v sobotu 17. srpna. Na akci před Janáčkovým divadlem nebude chybět přehlídka historických vozů, trenažéry vozidel MHD, ani kulturní program. O ten se postarají muzikanti z Dopravního podniku města Brna.

 
Aktuální soutěže

nahrobek sedlacek zdroj tis mmbBrno, 28. února 2024 - Na čestné pohřebiště Ústředního hřbitova v Brně budou uloženy ostatky sbormistra, dirigenta a zakladatele pěveckého sboru Kantiléna Ivana Sedláčka. Náhrobku dá podobu akademický sochař Jiří Sobotka, jehož návrh dnes na své schůzi potvrdili radní.

 

ruce dlane Brno, 15. února 2024 - Brněnští radní souhlasili s poskytnutím 761 tisíc korun na dva školní projekty. Příspěvky musí ještě schválit březnové zastupitelstvo. Projekt Příběhy našich sousedů organizace Post Bellum – Paměť národa mapuje vzpomínky pamětníků jak v Brně, tak v celém Jihomoravském kraji.

 
Kalendář akcí - nejbližší akce
<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce

Žádné události

vedci mendelu socialisticke skolstviBrno, 29. prosince 2023 - Vědci z MENDELU zkoumali školství za socialismu. Na základě rozhovorů s pamětníky, kteří učili před rokem 1989, skládali obrázek toho, jak školství za minulého režimu fungovalo. Výzkum přibližuje, jak se zájemci o učitelství do středních škol dostávali, pohled na vyučování, školní inspekce i korupční jednání v rámci politiky rovnostářství komunistické strany. Jde o vůbec první systematické zmapování středního odborného školství na našem území v době komunismu, ke kterému došlo od sametové revoluce.

 

brno jakub kostelBrno, 15. prosince 2023 - Dlouhodobá vize řešení dláždění historického centra města, využití už osvědčených postupů i zdůraznění častých překážek, které se při opravách ulic objevují. Právě to je brněnskými radními schválený Standard povrchů městské památkové rezervace. Dokument dokončený po více než roce práce odborníky Kanceláře architekta města Brna (KAM) vznikal i ve spolupráci s Brněnskými komunikacemi, magistrátními odbory nebo Národním památkovým ústavem.

 

rekonstrukceBrno, 9. prosince 2023 – Téměř po dvou letech bude dokončena památková obnova Arnoldovy vily, která společně s hradem Špilberkem, vilou Tugendhat a Měnínskou bránou je již čtvrtým objektem Muzea města Brna, které ji v roce 2019 získalo do své správy. Ve čtvrtek 14. prosince 2023 proběhne slavnostní otevření a závěrečná konference, která představí průběh památkové obnovy a budoucí využití vily.

 

hrasek mendelBrno, 8. prosince 2023 - Česká televize připravuje další řadu dětského seriálu Tajemství pana M 2, jehož cílem je přiblížit mladé generaci osobnost G. J. Mendela. Spolupracovat s ní bude i město Brno. Brno na zamýšlenou výrobu další série dětského pořadu Tajemství pana M 2 poskytne 400 000 korun bez DPH. Natáčení připravuje brněnské televizní studio, a pokud bude výroba pořadu schválena, mělo by probíhat během příštího roku.

 

valecny veteran prilbaBrno, 1. prosince 2023 - Rada města Brna souhlasila s poskytnutím 187 tisíc korun na zajištění vstupu do nové expozice Tichá hrdinství 11 brněnským základním školám, které se v letošním roce zapojily do vzdělávacího projektu Příběhy našich sousedů.

 

fakulta socialnich studii zdroj MUNIBrno, 24. října 2023 - Masarykova univerzita je první a jedinou univerzitou v České republice, kde bude možné od podzimu 2024 prezenčně studovat v bakalářském stupni studia program Soudobé dějiny. Nově je do své nabídky zařazuje Fakulta sociálních studií MU, přihlášky ke studiu lze podávat už od letošního listopadu. V úterý 24. října hostí fakulta sociálních studií veřejné natáčení podcastu Skryté příběhy Soudobých dějin se spisovatelkou Markétou Lukáškovou a vyučujícím z nového programu Vítem Hlouškem.

 
Muzea, galerie, divadla
Začátek Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další Konec

Strana 1 z 34