Brno, 20. července 2024 - Neoficiálním mistrem Evropy mezi fotbalovými fankluby se stal výběr Rumunska. Ten si ve finále turnaje Eurofanz, hraném opět v brněnském Boby Centru, poradil s týmem Ukrajiny a obhájil tak loňské vítězství. Veškerý výtěžek z akce znovu putoval na podporu ukrajinských rodin zasažených válkou.

 
 

dum pro julii tis mmbBrno, 18. července 2024 - Dlouholeté úsilí, přípravy a plány jsou u konce a město Brno dnes předává hotovou stavbu Domu pro Julii do užívání stejnojmenné organizaci. Péče o děti a mladistvé s nevyléčitelnými nemocemi se jeho srpnovým otevřením v České republice mění. Výstavbu hospice zajistilo na svém pozemku město Brno a o jeho fungování se postará nezisková organizace Dům pro Julii. Budova obklopená zelení se nachází v blízkosti domova pro seniory na Kociánce.

 
Aktuální soutěže

penize investiceBrno, 17. července 2024 – Poptávka po pronájmech stoupá, a s ní i příležitosti pro investory. Chcete se dozvědět, jak vydělat na rostoucím trhu s pronájmy? Zjistěte, jak investovat do nemovitostí, ať už prostřednictvím realitních fondů, crowdfundingu nebo přímým pronájmem. Prozkoumejte výhody a nevýhody každé možnosti, klíčové faktory pro úspěšnou investici a právní aspekty, které je třeba zvážit.

 

bohemia jazzfest brno mc brnostredBrno, 15. července 2024 – Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky podpoře městské části Brno-střed.

 

dite skola skolka detiBrno, 18. července 2024 - Brněnští radní na svém posledním jednání vzali na vědomí záměr navýšení nejvyššího povoleného počtu žáků Montessori Mateřské školy a Základní školy Perlička a Montessori Střední školy, s. r. o., a to od nadcházejícího školního roku 2024/2025. Rada města Brna nemá k danému záměru námitek.

 

tramvaj interierBrno, 16. července 2024 - Vozový park Dopravního podniku města Brna se rozroste o dalších dvacet obousměrných tramvají Škoda 45T. Moderní, nízkopodlažní a klimatizované vozy v provozu nahradí převážně nejstarší vozy typu KT8. Tramvaje podnik využívá nejčastěji na lince 8 a při výlukách a omezeních. DPMB s dodavatelem nyní podepsal kupní smlouvu. Dvacet nových tramvají za 1,5 miliardy korun výrobce do Brna dodá v průběhu roku 2026.

 

druzice grbbeta zdroj muniBrno, 16. července 2024 - Signály z družice GRBBeta, kterou vynese na oběžnou dráhu raketa Ariane 6 Evropské vesmírné agentury, budou bedlivě sledovat také astrofyzici z Masarykovy univerzity. Ti se významně podíleli na přípravě projektu a budou analyzovat data z detektoru gamma záblesků, který je na družici umístěn. Vědci také otestují nejmenší astrofyzikální kameru ve vesmíru LuvCAM citlivou v ultrafialové části spektra. Start rakety Ariane 6 z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guyaně je naplánován na úterý 9. 7. 2024 mezi 20:00 až 23:00 SELČ.

 

fotbal stadion balonBrno, 12. července 2024 - Blíží se významná rekonstrukce stadionu na Srbské. Rada města Brna odsouhlasila nové zadávací řízení na technologické vybavení areálu, aby i nadále splňoval požadavky nejvyšších fotbalových soutěží. Úpravy mají být hotovy do léta 2025 a odhaduje se, že budou stát 20 milionů korun.

 

brno namesti mendlelovo12. července 2024 - Už od roku 2016 se festival Meeting Brno věnuje závažným tématům a vytváří prostor pro dialog. A na brněnské kulturní mapě má své pevné místo. Město jej podpoří víceletou dotací, kterou bude čerpat mezi lety 2025–2027. Celkem půjde o 9 milionů korun.

 
Muzea, galerie, divadla