Brno, 17. ledna 2021 - V záložní nemocnici v pavilonu G2 na brněnském výstavišti nyní probíhají zátěžové testy a nic nebrání tomu, aby zde mohlo začít plnohodnotně fungovat, jako první v České republice, velkokapacitní očkovací centrum proti covidu-19. To vše díky předvídavosti i finančním prostředkům města Brna, navíc za úzké součinnosti s městskou společností Veletrhy Brno, které město vypomáhá v kritické situaci, kdy byla téměř zlikvidována ekonomickými restrikcemi a špatně zvoleným systémem kompenzací.
„Znovu se potvrzuje, že náš krok, kdy jsme již během první vlny pandemie nechali naprojektovat a příslušnými orgány schválit záložní nemocnici, kterou jsme pak výhradně za peníze města postavili a jejíž provoz od té doby z jedné třetiny spolufinancujeme, byl správný. A těší mě, že prostory upraveného pavilonu poslouží pro potřeby očkovacího centra, kde se bude poskytovat vakcína více než 3 000 lidem denně,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a připomněla: „Město a vlastně i celý Jihomoravský kraj jsou výhradně díky naší aktivitě a prostředkům z rozpočtu města Brna s přípravami velkokapacitního centra nejdál v celé republice.“
„Město je stoprocentním vlastníkem veletrhů a nebýt jeho, tak je tato společnost dnes pravděpodobně již v insolvenci. Jen díky maximální pomoci a součinnosti, kterou jí poskytujeme, nejenže funguje a má perspektivu, ale pomohla nám realizovat stavbu záložní nemocnice,“ řekla primátorka Markéta Vaňková a zdůraznila jeden důležitý aspekt: „Vláda svými nařízeními a souvisejícími kroky Veletrhy Brno opakovaně poškozuje. Už po konci první vlny odmítala akceptovat připomínky k tomu, že veletržní byznys funguje, pokud jde o pohyb návštěvníků, zcela jinak než třeba hudební festivaly, a tudíž není nutné na počet přítomných osob uplatňovat tak masivní restrikce. A nově pak rozhodnutím, že veřejným sektorem vlastněné či zřizované veletržní společnosti a organizace nemají nárok na speciální kompenzace určené subjektům podnikajícím v tomto oboru.“