Brno, 16. října 2023 – Konference, příklady, networking – to slibuje třetí ročník mezinárodní konference Velvet Innovation, která 15. listopadu v Brně představí aktuální trendy v podpoře inovací u nás i v zahraničí. Hlavní tváří letošního ročníku je ředitelka Kodaňského institutu pro studium budoucností (Copenhagen Institute for Futures Studies) Daria Krivonos.
Konference Velvet Innovation je už třetím rokem nejdůležitější akcí pro všechny aktéry inovačního ekosystému na jižní Moravě. Pravidelně se na ní setkávají lídři podpory inovací z regionu, ale i dalších míst České republiky i zahraničí. „Unikátní je v tom, že se tu mezi sebou setkávají zástupci napříč celým inovačním ekosystémem, lidé z veřejné správy, korporací, podnikatelé, vědci, vedení akademických institucí,“ domnívá se David Uhlíř z inovační agentury JIC, která konferenci připravuje. „Letos bude řeč hlavně o tom, jak může region dlouhodobě prosperovat udržitelným způsobem – a mám na mysli udržitelnost nejen v oblasti životní prostředí, ale také udržitelnost ekonomickou, nebo schopnost čelit společenským výzvám,“ upřesňuje Uhlíř.
Hlavní tváří letošního ročníku je dánská vizionářka Daria Krivonosová, ředitelka Kodaňského institutu pro studium budoucností (Copenhagen Institute for Futures Studies) Daria Krivonos. „Daria patří ke špičkovým evropským analytičkám v oboru future studies. Dokáže vedle sebe poskládat klíčová data a trendy společenské, politické nebo ekonomické a najít překvapivé souvislosti. A s opravdu hlubokou znalostí napříč obory umí přesně pojmenovat možné scénáře v dlouhodobém horizontu,“ představuje hlavní řečnici Hanka Šudáková, manažerka Velvet Innovation a zároveň startupová konzultantka. „Velvet Innovation v sobě přirozeně téma budoucnosti nese. Proto jsme chtěli Dariu jako hlavního hosta,“ doplňuje Šudáková.
Kromě Krivonosové vystoupí mezi řečníky například americký velvyslanec Bijan Sabet, sociolog Daniel Prokop, evangelizátor v oblasti umělé inteligence Filip Dřímalka, Barbora Kotoun z IKEA, Petr Knap z EY, CEO firmy Y Soft Václav Muchna, zakladatel firmy Kentico Petr Palas, Tomáš Ervín Dombrovský z LMC nebo třeba popularizátor tématu změn klimatu Ondráš Přibyla.
Program se bude skládat jak z odborných přednášek, prezentací nově nastupující generace startupistů nebo osobností z vědecké či akademické sféry, tak z panelových diskuzí k tématům, která jsou pro podporu inovací klíčová. „Diskuze se budou točit kolem udržitelnosti jako byznysové příležitosti, ptát se budeme i na to, jak ji může podpořit funkční ekosystém, ve kterém korporace spolupracují se startupy, nebo na to, jestli a jak se v dnešním světě plném výzev mění chování angel a venture capital investorů,“ vyjmenovává hlavní body programu Šudáková.
Zdroj: JIC, foto: Ingimage